37. Kitap ve Kültür Fuarı

   İstanbullular için artık bir Ramazan klasiği olan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, bu yıl 37. kez kapılarını kitap severlere açtı. Ayasofya Meydanı'nda Ramazan ayı boyunca açık olacak fuarda 400 yayınevi 236 stantta hizmet verecek. 

   37 yıldır kitapseverler için Ramazan ayının vazgeçilmezi olan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı bu yıl da İstanbulluları kitapla buluşturacak. Fuarda 263 stantta 400’e yakın yayın evi kitaplarını sergiliyor. Fuarda edebiyat, tarih, felsefe, din, siyaset gibi bir çok farklı alandan kitap bulunuyor. Fuarın en güzel yanı ise tabiki indirimler. Hemen hemen her yayın evinde bir indirim kampanyası söz konusu. Bu indirimler bazı yayın evlerinde %60, %70'leri bulsa da genel olarak kitaplar liste fiyatlarından ortalama %30 ila %40 arası bir indirimle satılıyor. Ayrıca bir fuarda birçok ünlü yazarın imza günü ve söyleşisi var.

   Türkiye Diyanet Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş'nin birlikte düzenlediği bu fuar 2010 yılından beri Beyazıt Meydanın'da açılıyordu. Bu yıl Beyazıt Meydanındaki tadilat nedeniyle  Ayasofya Meydanı'nda kuruldu. 16 Mayıs - 10 Haziran arasında açık olacak fuar, 11.00 - 24 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.  


Kaynak: https://ilkha.com/haber/76273/turkiye-kitap-ve-kultur-fuari-37nci-kez-kapilarini-araladi