Hep Haber

12/6/2019

Son 10 gündür vaka ve ölüm oranlarında düşüş, iyileşen hasta oranlarında önemli artışlar yaşanıyor. Hükümet normalleşme sürecini planlamaya başladı.

12/6/2019

Türkiye’de tek tip sigara paketi uygulamasına geçildi. Artık sigara paketlerinde farklı renkler ve sigara markalarının logo ve simgeleri görünmeyecek.

Haydarpaşa Garı

9/26/2019

2010 yılında talihsiz bir yangın sonucu kapatılan Haydarpaşa Garında, restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılıyor.

Belgesel yapımcısı Hasan Söylemez, Afrika’da yaşayan insanların ne tür hayaller kurduğunu araştırmak için bisikletle Ocak 2017’de Fas’tan yola çıktı. Bir buçuk yılda yedi bin kilometre pedal çevirdi.

İstanbullular için artık bir Ramazan klasiği olan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, bu yıl 37. kez kapılarını kitap severlere açtı. Ayasofya Meydanı'nda Ramazan ayı boyunca açık olacak fuarda 400 yayınevi 236 stantta hizmet verecek. 

İzlediği belgeselde köyde bir kadının dokuduğu çaput kilimleri gördü, yollara düştü, aklına gelen fikir, kaybolmak üzere olan bir kültürü bir markaya dönüştürdü.

2/8/2018

Bankacılığı bırakıp pazarcılığa başladığını anlattığım müşterilerim şaşırıyor. Deli olduğumu, bankacılığın bırakılmayacağını söyleyenler oluyor. Zamanla müşterilerim de buna alıştı. İstifa ederek pazarcılığa kesin geçiş yaptıktan sonra şoku ben de atlatıp işime alıştım.

Askıda Simit

1/23/2018

Günde yaklaşık 250 simit satan İsmail Mersin tezgahına "Gerçekten parası olmayan Allah rızası için simit alabilir" yazısını da asarak kendisi de gücünün yettiği kadar ihtiyaç sahiplerine ücretsiz simit veriyor.

Geri dönüşüm artık kazandıracak

1/9/2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metal ve plastik atıkları geri dönüşüme kazandırmak için şehrin farklı noktalarına 100 mobil atık otomatı yerleştirecek. Bu otomatlar sayesinde vatandaşlar, atıklardan İstanbulkart'a kredi kazanabilecek.

1 / 1

Please reload

  Hep Türkçe
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • Heyecan Sosyal Simge