ÇİN ASTROLOJİSİ (Sıfat-Fiil)

 

Astrolojiyle ilginiz olsa da olmasa da mutlaka insanların doğdukları güne bakarak burçlarını öğrenip ait oldukları burçlara göre bazı özellikler taşıdıklarına inandıklarını duymuşsunuzdur. Genellikle herkes burçların doğum gününe göre belirlendiği astrolojiden haberdardır. Peki, burçların doğum yılına göre belirlendiği Çin astrolojisini duymuş muydunuz?

Çin astrolojisinde 12 adet burç vardır ve bu burçların hepsi hayvan isimleriyle adlandırılır.  İşte Çin astrolojisindeki burçlar ve bu burçların özellikleri:

Fare Burcu

Fare burcundaki insanlar zekâlarıyla dikkat çekmeyi bilen kişilerdir. Örneğin iş yerinizde mutlaka işle ilgili hiçbir fırsatı kaçırmayan bir fare vardır. Bu kişiler genellikle iyi organizasyon yaparlar. Aynı zamanda fareler iş arkadaşlarıyla iyi ilişkilerini koruyabilen kişilerdir.

Öküz Burcu

Sabır ve dayanıklılık gerektiren bir iş için ilk arayacağınız kişiler öküz burcu insanlarıdır. Öküzler fikirlerini uygulayabilmek için sessiz ortamlara ihtiyaç duyarlar. Öküz burcu insanları zor işlerle uğraşırken iyi anlaştığı bir partnere de ihtiyaç duyar.

Kaplan Burcu

Sessiz ve dayanıklı insanların ait olduğu kaplan burcundan birçok lider vardır. Çalışmaktan büyük zevk alan bu insanlar ilham alabilmek için çalışma arkadaşlarını sessizce izlerler. Kararlarını değiştirmeyi hiç sevmeyen kaplanlar oldukça sabit fikirlidir. Fikirlerine ve işlerine müdahale eden kişileri de sevmezler.

Tavşan Burcu

Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olan tavşanlar paralarını arkadaşları için harcamayı severler. Her zaman sevdikleri insanları mutlu etmek için uğraşırlar. Risk almaktan ve hayatlarını değiştiren şeylerden hoşlanmazlar. Bu sebeple tavşanlar bir seçim yapacaklarında hayatlarını değiştirmeyecek seçeneklere yönelirler.