Çin Astrolojisi 3 (Sıfat-Fiil)

Maymun Burcu

Maymunlar için zekâ her şeyden önce gelir. Her şeyi çok çabuk öğrenen maymunlar çok zeki olmalarının yanında oldukça da enerjiktir. Bu enerjileri onların farklı ortamlara kısa zamanda uyum sağlamalarına yardımcı olur.

Horoz Burcu

Horozlar genellikle kararlıdırlar. Ne istediklerini bilirler ve istedikleri şeyler için sonuna kadar çabalarlar. Horozların bu kararlı halleri başkalarını ikna etmede de çok başarılı olmalarını sağlar. Topluluk önünde rahatça konuşabilen insanlar genellikle horoz burcundandır.

Köpek Burcu

Bu burca sahip insanlar dürüst ve cesur olurlar. Köpekler nadiren sözlerinden dönerler. Sözünü tutmayan insanlarla asla arkadaş olamazlar. Sadakat göstermeyen insanlara asla güvenemezler. Her zaman harekete hazır olan köpeklerin oldukça enerjik bir yapısı vardır.

Domuz Burcu

Olaylara her zaman olumlu yanından bakan domuzlar insanların en iyi, en sevilesi taraflarını görmeye çalışırlar. Domuzlar insanlara ve insanların farklılıklarına her zaman saygı duyarlar. Savundukları görüşleri genellikle sakin bir şekilde ifade ederler. Oldukça kanaatkârdırlar ve hayatın kendilerine sunduğu şeyleri sessizce kabul ederler.